1. Наукові напрямки
 2. Наукові публікації
 3. Студентське наукове товариство
 4. Магістранти, аспіранти, здобувачі, докторанти
 5. Фото

Професором А.Г. Сербіним у співавторстві із суплідь вільхи сірої та клейкої розроблено оригінальну рослинну субстанцію «Альтан», на основі якої створені  шлунково- та кишковорозчинні таблетки «Альтан» і мазь альтанова 2%, які виробляються підприємствами.

Професор А. Г. Сербін та доцент В. П. Руденко є співавторами препарату «Ерикан» з трави злинки канадської. Таблетки «Елгацин» проходять клінічні випробування.

 Розроблені перспективні субстанції, що пройшли доклінічні дослідження:

 • густий екстракт з кори вільхи клейкої та сірої,
 • густі екстракти з кори та листя ясена звичайного,
 • густі екстракти з кори та пагонів берези,
 • гравілатин – спиртовий екстракт з кореневищ та коренів гравілату міського,
 • сухий екстракт із суплідь душекії зеленої,
 • густі екстракти з кореня та листя  лопуха лопуха великого
 • густи екстракти з трави фіалки,
 • густий екстракт трави огірочника лікарського
 • густі екстракти кореню та трави живокосту лікарського,
 • настойка з трави фіалки,
 • настойка з кореню живокосту лікарського.

Викладачами кафедри одержано 25 авторських свідотств та патентів України, чисельні грамоти та дипломи.

14.12.2017 р. відбувся захист дисертації Золотайкіной М.Ю.

З 14.11.2017 р. на кафедрі ботаніки проходять стажування співробітники Відділу Контролю Якості ТОВ “Фармацевтична Компанія “Здоров’я” (Стогнієв А. В., Посполітак Ю.С., М’ячина І.В., Дейнеко Т.І.) за темою “Методи фармакогнозії. Мікроскопічне дослідження лікарської рослинної сировини”.

24.10.2017 р. відбувся попередній захист кандидатської дисертації Ільїнської  Н. І. на тему: “Фармакогностичне вивчення сортів роду жоржина (Dahlia Cav.)” (науковий керівник – д.фарм.н., професор Гонтова Т.М.).

 

27.09.2017 р. на засіданні Вченої ради НФаУ урочисто нагороджено завідувача кафедри, професора Гонтову Т.М., професора Сербіна А.Г. та доцента Сіру Л.М. Почесними відзнаками Національного фармацевтичного університету «Золота книга пошани» за вагомий внесок у розбудову університету та з нагоди Дня фармацевтичного працівника України.

              

22-24 вересня 2017 р. доц. каф. ботаніки О. В. Філатова брала участь у роботі Міжнародній науково-практичній конференції «Природнича наука й освіта: сучасний стан і перспективи розвитку» (м. Харків).

21.09.2017 р. зав. каф. ботаніки Гонтова Т.М., докторанти та аспіранти прийняли участь у Семінарі з хімічної термінології для англомовних студентів, який проводив зав. каф. неорганічної хімії, професор Левітін Є.Я.

14-16 вересня 2017 р. доц. каф. ботаніки О.В. Філатова виступила з доповіддю на ІІ Міжнародній конференції «Наукові засади природоохоронного менеджменту екосистем Каньйонового Придністров’я» (м. Заліщики).

 

20.03.2017 відбувся попередній захист кандидатської дисертації здобувача каф. ботаніки Золотайкіної Маргарити Юріївни на  тему: «Фармакогностичне вивчення сировини пижма звичайного і розробка лікарських рослинних засобів на її основі»

Співробітники кафедри ботаніки НФаУ приймали активну участь у підготовці та роботі VIII Національного з’їзду фармацевтів України, який проходив 13–16 вересня 2016 року у місті Харкові.

З постерними доповідями на VIII Національному з’їзді фармацевтів України, який проходив 13–16 вересня 2016 року у місті Харкові, виступили співробітники кафедри ботаніки –  Яременко М.С. та Проскурова Я.О.

Яременко М.С., Гонтова Т.М., Котова Е.Е. «Розробка методики ідентифікації азарону в кореневищах лепехи звичайної»

Проскурова Я.О., Губарь С.М., Георгіянц В.А. «Хроматографічне вивчення секоіридоїдних глікозидів і кількісного вмісту свертіамарину у траві золототисячника звичайного (Centaurium erythraea)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21-23 березня 2016 року кафедра ботаніки провела  ІІ Міжнародну науково-практичну internet-конференцію

У конференції взяли участь 339 учасників з України, Росії, Білорусі, Польщі, Таджикістану та Словакії. З них: студентів – 25, магістрантів –20, аспірантів та здобувачів – 40, кандидатів та докторів наук – 181, наукових співробітників – 73 учасники.

За результатами науково-практичної конференції «Теоретичні та практичні аспекти дослідження лікарських рослин» випущено збірник тез доповідей.